Nenažraná sviňa či zástupca štátu

Nenažraná sviňa či zástupca štátu ?

publikované 2.7.2015 o 8:15,  Karma článku: 15.24 | Prečítané  8 168-krát

 

Pred cca 13 – 14 rokmi niekto v Košiciach  cestoval “načierno”. Možno niekto cestoval načierno, to už nikdy nezistím. Preukázal sa  vraj preukazom občana vo výkone civilnej služby, znejúcim na moje meno. Sedel aj dátum narodenia a číslo občianskeho.  Nič ostatné na riadnu identifikáciu tam nebolo. Miesto narodenia nesedí, fotka tam nie je. Obyčajný preukaz bez akýchkoľvek ochranných znakov, písaný strojom.  Napriek tomu to stačilo košickému súdu aby vydal platobný rozkaz na zaplatenie. Ten nikdy doručený povinnému – teda mne, nebol. Jediný dôkaz o tom, že mi doručený nebol je spis a tom spise nie je doručenka. Iný dôkaz o nedoručení ani nemôže byť.

Sú to stovky podobných prípadov. Tento zastupoval  za dopravný podnik Barilik, vtedy  právny  zástupca dopravného podniku Košice a tieto zjavné nezrovnalosti mu nevadili. Po vydaní platobného rozkazu všetko utíchlo. A čakalo sa zhruba ďalších 10 rokov. Pár desiatok dní pred uplynutím premlčacej doby na uplatnenie si pohľadávky mi prišiel od pána exekútora pozdrav so skoro 180 percentným navýšeník “pohľadávky” a zablokovanie majetku – pozemku v Bratislave. Exekútor, už s odstupom času Barilik ! Ten istý Barilik, ktorý si všetky pohľadávky dopravného podniku vzal so sebou z dôb, keď bol zástupcom dopravného podniku.Asi, na to dôkazy nemám, možno si vzal iba moju jedinú pohľadávku, možno si nevzal všetky a nejaké stratil, zabudol, zahodil. Ktovie.  Takýto postup vylučuje samotný exekučný poriadok, aj ministerstvo spravodlivosti skonštatovalo, že v takomto prípade sa mal tento exekútor sám vylúčiť z exekúcie. Neurobil to v mojom prípade, a je len dôvodné podozrenie, že to neurobil v stovkách ďalších prípadov. Aby hrabal.

Áno, aby hrabal !!!  Nikto si po takom dlhom čase nepamätá čo bolo a čo nie, kde vtedy bol a kde nebol. Keďže platobný rozkaz som dostal až od exekútora, tak ako na  ňom bolo uvedené v lehote 14 či 10 dní od doručenia som sa odvolal. Samozrejme to zamietli, vraj som sa mal odvolať pred 13 rokmi. Aj by som sa, kebyže o ňom  viem. Takže platobný rozkaz správoplatnený bez možnosti odvolania. Čo na tom, že ja som na civilke nikdy nebol, pretože ZVS som bol pár rokov predtým. Čo na tom, že som sa narodil inde ako je uvedené v hlásenke – údaj o narodení môže vedieť iba človek, ktorý má v ruke OP – tento ho evidentne nemal. Čo na tom, že mi súd prikázal platiť na základe zdrapu papiera, ktorý dokáže vyrobiť aj dieťa, keď má písací stroj. Zaplať. Za vzniknutú akože škodu vo výške 8,- Sk korún mi exekútor zaberie pozemok v Bratislave !  13 rokov o tom človek nevie a potom rana. 13 rokov nič, absolútne nič, celý čas riadne pracujem, som prihlásený – o on nemá snahu ma kontaktovať aby som zaplatil. Čo kontaktovať, on mal zákonnými prostriedkami vymôcť – to mu zákon a exe poriadok prikazuje. Ak nestíha svoju prácu nech neberie exekúcie. Ak nedokáže od človeka, čo celý život riadne pracuje a nemení adresu, má na seba písané autá, nehnuteľnosti a pod vymôcť za 10 a viac rokov peniaze tak sú dve možnosti – je absolútne neschopný alebo je v tom zámer. Iné vysvetlenie nie je.  On iba čaká a pár dní pred padnutím lehôt si uplatní “svoje právo”. Preto je takýto postup podľa môjho názoru svinstvo a človek, ktorý praktizuje toto by v právnických kruhoh nemal čo hľadať. Nie som jediný, keď som v tejto kauze začal rýpať, ozvali sa mi desiatky ľudí, konkrétne ďalší takmer identický prípad som preposielal na exekútorskú komoru a ministerstvo spravodlivosti tiež. Viacerí mali iných exekútorov. A nič

Ministerstvo spravodlivosti môže iba skonštatovať a kým rozhodne komora exekútorov tak bude pán exekútor nepotrestateľný. A my ostatní plaťme, aj keď sme nepochybili. Chlapík z Košíc, boli sme v kontakte, platil za skoro identickú vec cca 1500 € – v troch prípadoch. Tiež necestoval, myslím, že v tom čase bol v práci, tiež to nevedel x rokov a potom rana. Aby sa stratili dôkazy, asi preto.

Nielenže  som sa chcel vyžalovať, aj toto mi možno pomôže nájsť ďalších ľudí a kopať doňho dovtedy kým mu niečo nezlomí väzy. Hoci aj množstvo oprávnených podaní – keďže ja a mne podobní po tak dlhej dobe už v podstate zákonné prostriedky nemáme. Samozrejme na všetky moje tvrdenia mám listinné dôkazy, čo sa mi podarilo vytiahnuť z archívu súdu a pododne. Niektoré moje tvrdenia možno nie sú absolútne terminologicky správne, nič to ale nemení na ich pravdivosti a správnosti vo veci samej.

 Vo mojom  prípade minister spravodlivosti SR podal návrh na začatie disciplinárneho konania proti súdnemu exekútorovi JUDr. Štefanovi Barilikovi pre podozrenie z porušenia ustanovenie § 30 ods. 3. Exekučného poriadku. O tom, či sa exekútor dopustil disciplinárneho previnenia rozhodne disciplinárny senát a je predčasné robiť závery vo všeobecnej rovine. Ministerstvo sa však bude zaoberať aj prípadom  rodiny Eliášovcov, ich prípad je veľmi podobný môjmu. Na základe podanie, ktorá ministerstvo spravodlivosti urobilo, bol tento súdny exekútor potrestaný – potrestaniu sa budem venovať v ďalšom článku

braňo

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *