kauza Barilik Štefan

Dosiahol som jeho prvé potrestanie. JUDr. Barilik bol potrestaný za svoje konanie. Podľa môjho názoru a z informácií ktoré mám bol potrestaný nedostatočne. ALE BOL a to je veľmi dôležité. Na začiatok to nie je zlé a naznačilo mi to smer ako pokračovať ďalej. V stručnosti zhrniem – za fiktívnu pokutu pred cca 13 rokmi mi Barilik chcel vziať pozemok v Bratislave. A keďže som v celej tejto kauze priamo zainteresovný prinášam pokračovanie. Pretože nie som jediný, koho sa praktiky exekútorov opísané v predchádzajúcej nenažranej svini dotkli. Sú to stovky prípadov a ľudia sa k mojim aktivitám postupne pridávajú.

Takže – disciplinárne konanie voči JUDr. Barilikovi bolo 28.07.2015 o 09:00 hodine. Bolo to vopred ohlásené VEREJNÉ pojednávanie. Bolo ohlásené ako verejné pojednávanie bez obmedzení – nebola vylúčená verejnosť, neboli žiadne obmedzenia čo sa týka napríklad záznamovo technických zariadení. Nebol ani dress code 🙂 Ako verejné to bolo do chvíle, kým do miestnosti nevstúpila verejnosť, okrem iného aj Martin Dano z GINNu. Neposlal som ho tam, bola to jeho súkromná aktivita a hlavne iba vďaka nemu viem ako to prebiehalo. Osoba na videu, hlasom aj výzorom ponášajúca sa na exekútora Barilika, ktorý mi pre 8 korún chcel zhabať pozemok v Bratislave sa proti prítomnosti verejnosti ohradila. V skratke – osoba verejne činná sa na vopred ohlásenom verejnom pojednávaní o jej priestupku ohradila voči prítomnosti verejnosti a predseda komisie tomuto vyhovel ! Laicky povedané, predseda SKE si nechal diktovať od disciplinárne obvineného čo má robiť !

Verejné pojednávanie pokračovalo bez prítomnosti verejnosti, ktorá vylúčená stála za dverami pojednávacej miestnosti. Na vyhlásenie rozsudku verejnosť pustili, preto viem, že JUDr Barilik potrestaný bol. Nemám žiadne písomné vyhotovenie rozsudku, neviem či je právoplatný alebo nie. Neodpovedala mi SKE ani ministerstvo spravodlivosti. JUDr. Barilik ma v telefonickom rozhovore opakovane zaprel, vraj nevie o čo ide, kto som a podobne.

Keďže to bolo neverejné pojednávanie a záznam z neho som nevidel, neviem čo všetko sa prejednávalo. Neviem či sa prejednávali všetky exekúcie Barilika pri ktorých za pokuty pre DPMK zabral autá a nehnuteľnosti. Osobne som podával za istú rodinu z Košíc takmer identické podanie – za 8 korún im zabral auto a byt ! Vo vyhlásení rozsudku bolo, že v bode 1 sa podanie nevyhovuje a viac bude v písomnom vyhotovení rozsudku, v bode dva predseda komory uznal 16ty deň 15dňovej lehoty – čo síce môže znieť absurdne, ale možno to má logické zdôvodnenie. Ak som to dobre zo zverejneného videa pochopil, tak exekútor nemal kolkové známky a preto nestihol lehotu !!!! Skúste podať daňové o deň neskôr, alebo skúste Vy nestihnúť 15 dňovú lehotu v čomkoľvek. V bode 3 ho uznal v plnom rozsahu a potrestal. Písomne ! V kontexte celej kauzy, všetkému čo jej predchádzalo je písomné pokarhanie absolútne nepostačujúce. Lenže ako sa celá kauza prejednávala, čo sa prejednávalo a ako sa to prejednávalo zostáva tajomstvom. Možno to prebehlo tak ako je uvedené v perexe, možno úplne inak – nemali zmariť verejné pojednávanie !

Túto kauzu som vzal veľmi osobne ale nielen preto sa tak angažujem. Ľudí ako ja sú stovky, možno tisíce. Exekútorov asi nikto nikde na svete nemá rád, ale myslím si, že potrební nie sú. Potrební v tej forme ako sú dnes. Doslova. Poviem to laicky. Neplatím si sudcu, policajta či hasiča. Je tu štát, ktorý má mať zákony také, aby sa každý kto chce, mohol spravodlivosti domôcť. Ak štát rozhodne, že mi má Feri zaplatiť 3000,- , tak nech mi štát aj pomôže tieto peniaze vybrať. Efektívne a včas vybrať. Áno aj prostredníctvom exekútora, ale ten by mal byť zamestnancom štátu, podobne ako hasič, a nemal by byť platený od výšky vymáhaného nároku. Ani hasič nemá odmeny podľa výšky zachránených súm – pritom on nasadzuje pre svoj chlieb každodenný častokrát aj život. Sudca tiež nedostane odmeny podľa toho na ako dlho odsúdil zočinca. Teda, aj toto je diskutabilné, ale na podstate to nemení nič – koná v záujme štátu a občanov – chráni spoločnosť. Je to zložitejšia problematika, rozobrať ju tu je nemožné. Priestor na to nechám v prípadnej diskusii.

Tejto problematike sa budem venovať aj naďalej.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *