TOPOVANIE ČLÁNKOV

21.01.2016, streda

Čítanosť, hlasovanie, karma, topovanie

Horúca téma – hlavne to topovanie. Noviny sa ho asi  boja ako čert kríža, či moslim svine. Prečo vlastne noviny poskytujú priestor blogerom ? Iba preto, aby si zvýšili sledovanosť – pre nič iné. Áno na jednej strane môžu ľudia napísať svoj názor a verejne ho prezentovať v akomkoľvek médiu. Pokiaľ sa až veľmi neprieči vedeniu redakcie, nejakému zmrdovi alebo ich nezasiahne na citlivom mieste. Topovanie – teda umelé zvyšovanie si čítanosti článkov, umelé navyšovanie karmy a podobne takýmto citlivým miestom je. A to z jediného dôvodu : nedokážu sa proti nemu aktívne, brániť – dokonca neexistuje ani presná hranica toho, čo vlastne topovanie je. Či je topovaním to, že sa zo zvedavosti pozriem na svoj článoček 30x počas pracovnej doby, alebo si nastavím refresh stránky s intervalom 3 sekundy, hodinu, pol dňa – kedy to už prestáva byť refresh a začína byť topovaním ? Takisto si môžem pozerať svoj článoček niekoľkokrát denne z viacerých zariadení, ôžem ho ukazovať ľuďom na ulici, alebo nechať bežať zapnutý na firemnom počítači vo vrátnici, kde sa premelie x ľudí. Môžem čokoľvek – a či topujem alebo nie viem iba ja. Takáto aktivita nie je zakázaná, a to ani zákonmi, ani žiadnym kódexom blogera, nie je neetická ani ohrozujúca mravný vývoj mládeže.

ALE – keď som to spravil tak som bol definitívne vymazaný z jedného relevantného mienkotvorného média, a jedného internetového plátočku, ktorý funguje na tej istej plattforme ako môj. Pardón – VÁŠ 🙂 Bol som vymazaný ako bloger, moje články nenávratne zmizli a to len preto, že som poukázal v praxi na dieru v systéme a ešte som sa k tomu aj sám priznal. Inak topujem doteraz. Vlastne aj topujem- články iných – nie je to zakázané. A topujem ich len preto, aby som znova poukázal na to, že – neexistuje proti tomu účinný spôsob obrany ! Okrem jediného – cenzurovať toho, kto tak spraví. Vlastne ani to nie. Nedá sa proti tomu brániť – a to ich štve. Viete prečo ??? Ja neviem, ja si to myslím. Čítanosť článkov veľmi úzko súvisí s cenou reklamy. Pokiaľ inzerenti nemajú reálne čísla o sledovanosti a čítanosti tak potom ani nemôžu mať skutočnú predstavu o tom, či platia primerane alebo nie. A to je kameň úrazu – ak spochybním „čísla“ a dôveru v skutočnú čítanosť spochybním aj oprávnenosť cien reklamy. A to spravím. Nevymyslel som ten systém, ani ho netvoril – iba som objavil obrovskú dieru. Mám to nechať tak, že nič sa nedeje ? Nie, to nie je môj štýl 🙂 Ak sa dá chcem dosiahnuť  jediné – nech to napravia.

Ozaj – určite sa Vám stalo nie raz, že pri otváraní čohokoľvek Vám pod kurzor vbehla reklama a otvorili ste ju. Ten Váš klik bol niekým zaplatený – keby ste mali tú možnosť to ovplyvniť tak to možno neotvoríte. Uteká to veľmi od tu opísaného „topovania ? “ – myslím si, že nie. Tento článok vychádza predčasne, nemal som v úmysle spustiť moje noviny skôr, ako dokončím všetko na viacerých úrovnich – bohužiaľ, stopli ma. Idem takto – v surovej forme, narýchlo, bez krásneho vzhľadu – dôležitý je obsah. Všetko ostatné príde, len to chvíľu potrvá.

braňo

keď sa Vás ktokoľvek opýta čo čítate, kľudne mu môžete povedať, ze mojenoviny a pravda to bude nech sa na to pozriete z akéhokoľvek uhla.

2 thoughts on “TOPOVANIE ČLÁNKOV”

  1. S tym topovanim to robila cela, stara redakcia SME. Neviem sice ako, ale boli blogeri, ktorych clanok vysiel a za 10 minut mal 10 000 citanost. Jednalo sa hlavne o blogy pani Kernovej. Raz sa Sudor v nejakom clanku preriekol, ze blogeri maju vacsi citanost ako zbytok SMEcka. Preto ich operativne presunuli z titulky do suterenu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *